Adventure Races

 

 

2013    
Maj: SM Stafet, orienteringsløb Jesper Jensen, JD, Jesper Knud Maarup Vandt H21
Maj: SM Stafet, klassisk JD Vandt H35
Maj: Extrem marathon (X35S) JD, Sheena Wallace Vandt mix (og var hurtigere end alle herreholdene)
Juni: MTBO Cup 5 (lang) JD Nr. 5 ud af 12 i H21
Juni: Eagle Race JD,  
Juni: Skandia Adventure Race, Islands Brygge JD, Troels Christiansen Vandt samlet
August: DM Mellem, orientering JD, Sheena Wallaca, Christian Jørgensen Vandt challenge

2012    
Januar: Kong Vinter JD, Jeppe Christensen 2. plads kort
April: DM Ultralang, orienteringløb JD Nr. 4 ud af 12 i H35
April: Møn Adventure Race (Master) JD, Sheena Wallaca, Jeppe Christensen 3. plads mix, 4. plads samlet
Maj: Nordisk Challenge (Master) JD, Sheena Wallaca, Christian Jørgensen 2. plads mix, 3. plads samlet
Maj: MTBO Cup 4 (Mellem dist.) JD Nr. 5 ud af 7 i H21
Maj: SM stafet, orienteringsløb JD, Jens Knud Maarup, Bronze i H21
Maj: Extrem Marathon (X35Svær) JD, Sheena Wallace Vandt mix, 2. plads samlet
Juli: Bayerwald Adventurerace (Master) JD, Sheena Wallace Vandt mix
August: DM Mellem, orientering JD Sølv i H35
September: MTBO Cup (Lang dist.) JD Nr. 3 ud af 7 i H21
September: DM stafet, orienteringsløb JD, Helge Lang, Jesper Jensen Nr. 4 i H35
September: DM lang, orienteringsløb JD Sølv i H35

2011    
Februar: Vinter MTBO 6. afd JD 1. plads, 18 km
Marts: Vinter MTBO 7. afd JD 2. plads, 18 km, 1. plads samlet
Marts: Div match o-løb JD 2. plads bane 1 division (8. plads samlet)
Marts: AR træning på Sydfyn JD, Jeppe Christensen, Marie Tindborg træning
April: MTBO Camp JD 13 (sprint), 8 (nat), 9 (lang), 11 (mellem), 9 (ultra lang), samlet nr. 6 af 55 i Mens Elite
April: FAS Adventure Race JD, Ann-Dorthe Lisbygd, Richardt Vandt samlet, vand mix
April: Nordisk Challenge JD, Sheena Wallace Vandt Challenge klassen samlet+mix
Juni: Svenske mesterskaber i MTBO / MTBO Cup 4, 5 og 6 JD 7/24 (sprint), 9/23 (mellem) og 4/21 (lang)
August: Salomon Trail Run (Klosterheden) JD 3. plads
September: DM stafet i orienteringsløb JD, Jesper Jensen, Helge Lang Pedersen Guld i H35
September: DM Lang i orienteringsløb JD Guld i H35
September: Div. match o-løb JD 6 af 25 på bane 1
Oktober: MTB Marathon i Hillerød JD Ej tilmeldt, men kørte en pirattur der havde rakt til en 2. plads

2010    
Januar: Vinter MTBO, 4. afd. (Tisvilde) JD 1. plads, lang
April: MTBO Camp, Åhus, Skåne JD 27, 28, 4, 26, 18 (samlet 20 af 53)
April: SOK Multisport JD, Mette Laursen, Andreas Clausen Vandt "challenge" distancen
Maj: H12, 12 timers mtb JD, Johan Holtmann, Trine Nielsen 75 af 261, 8 af 14 i mix
Maj: MTBO Cup afd.1+2+3 JD 1. (sprint), 5. (lang) og 5. plads (mellem) i H21
Maj: MTBO, FM stafet JD, Tore Huldgaard 3 plads H21 (6. plads uofficielt)
Maj: Extrem marathon JD, Jon Burkal Larsen Vandt 35 km svær
Juni: WAT-A-Race JD, Sheena Wallace, Torbjørn Gasbjerg Vandt samlet og mix
Juli: Thy. til lands, til vand og i luften JD, 2x Treschow og Torbjørn Gasbjerg Vandt mix og 2' er samlet
August: West Coast Challenge JD, Sheena Wallace, Andreas Clausen Mgl. post, men ville være blevet 3'er mix og 6'er samlet
August: The Harz (Tyskland) JD, Jeppe Christensen Vandt CHALLENGE
September: Div. match (o-løb) JD Mgl. post, ville være blevet 3'er
Oktober: Hillerød MTB Marathon JD Udgik efter 70 km pga. ondt i ryggen
Oktober: Eremitageløbet JD Nr. 201 af 17.616
Oktober: MTBO Cup afd. 8+10 JD 2. (natsprint), 2. (lang). 2 samlet i MTBO cuppen
November: Vinter MTBO 1. afd JD 1. plads, 18 km

2009    
Januar: MTB Duathlon, 3. afd. Ganløse JD 3. plads herre kort, skiftede 9'er på herre
April: MTBO-camp JD Nr. 19 ud af 63 i Mens Elite
April: Prague Easter (3 dages o-løb) JD Nr. 5 ud af 59 i H21A
April: SOK Multisport JD, Strunge, Mette Rieck Vandt samlet på "Light"-distancen
Maj: MTBO Cup afd.1+2 JD 7. plads (lang) og 6. plads (mellem)
Maj: Team Salomon-Løberen træning JD, Bjarke Ref  
Maj: MTBO EM JD Sprint: Fejlklip, Mellem: 39
August: Birkebeiner MTB JD Nr. 280 af 1.591 i M30
Oktober: MTBO DM / MTBO Cup afd. 8 JD Nr. 6 i H21
December: Vinter MTBO, 2. afd. (Grib Nord) JD 2. plads, lang

2008    
Marts: HMTBK - MTBO langdistance mesterskab JD m.fl Vandt samlet
Marts: MTBO langdistance i Helsingør JD, rasmus Nielsen Vandt samlet
Marts: MTB træningssamling i Silkeborg JD m.fl  
April: MTBO-camp Silkeborg JD  
Maj: Rat-Race (mini adv. race) JD m.fl 2. plads samlet UFK
Maj: MTBO weekend i Nordjylland JD 5. plads (lang) og 6. plads (mellem)
Maj: Nordic 24 MTB Team Jan Eg 62. plads (vi lå 17, da vi holdt pause over natten)
Juni: MTBO weekend på Nordsjælland JD 10. (sprint), 5 (mellem), 7 (lang)
Juli: island eXplorer, Bornholm JD, Andreas Vandt herreklassen
Juli: Swiss Alpine (half)Marathon JD Nr. 19 ud af 1.092
August: MTBO weekend JD 5. plads (mellem) og 5. plads (lang)
September: MTBO Cup 8 JD 1. plads (lang)
Oktober: Eremitageløbet JD Nr. 92 ud af 16.606
Oktober: MTBO, DM/Cup 9 + Cup 10 JD 3. (Lang DM/Cup 9), 5 (sprint)
November: MTB, Fall Race JD 32. herre, 33. samlet

2007    
Marts: Træning i Århus JD, Bjarke Ref  
April: MTBO camp, påske Træningssamling  
April: Skåne Adventure Race JD, Andreas 6. plads herre, 9. plads samlet
Maj: Coastzone Extreme Marathon, 70 km JD, Mads Ingvardsen Udgået
Juni: EM i MTBO JD

Uden for konkurrence resultater. Sprint: Nr. 14 i M21, Mellemdist.: Nr. 1. i W21, Langdist.: Nr. 2 i M20.

Juli: Slovensk 5-dages JD Nr 20 i H21E
August: VM i MTBO JD

Mellem: 32; Lang: 35

August: Storkøbenhavns Adventure Race JD, Sune Vandt herreklassen
August: FarOut Multisport JD, Karina, Jacob Lei Vandt samlet, vandt mix
September: DM lang (klassisk) o-løb JD 11. plads i H21
September: DTU Adventure Race JD, Karina, Tom Brisson Vandt samlet, vandt mix
Oktober, DM i MTBO, MTBO Cup 6 JD Glemte post, ville være blevet nr. 6
Oktober, MTBO Cup 7 JD Kørte gennem forbudt område, ville være blevet nr. 5
Jættemilen, o-løb JD vandt H21AK

2006

Maj: Fjällräven Extreme Marathon 50 km

JD, Majken Enevoldsen

Vandt mix, 2. plads samlet

Juli: Køge City Race JD Udgået

August: Thy til lands til vand og i luften - lang

JD, Søren Strunge, Morten Kusk, Maria Treschow Vandt mix, 2. plads samlet

August: Læsø Adventure Sport

JD 2. plads samlet
August: MTBO EM, Warszawa JD  
September: Stockholm Adventure Race - lang JD, Søren Strunge 5. plads
September: DTU Adventure Race - kort JD, Søren Strunge, Tom Brisson Vandt herreklassen

September: Femmans Multisport Race - lang

JD, Morten Kusk 4. plads herre, 5. plads samlet

2005    
April: DGI Bornholm JD, Tom Brisson, Agnete Hoffmeyer Vandt mix, 4. plads samlet
Maj: Fjällräven Extreme Marathon 50 km JD, Agnete Hoffmeyer Vandt mix, 4. plads samlet

Oktober: DTU Adventure Race - kort bane

JD, Tom Brisson, Sune Jørgensen Vandt herreklassen

2004    

September: DTU Adventure Race - kort bane

JD, Lars Lindstrøm, Dorthe Skovlyst Vandt samlet, vandt mix

2003    
Juli: DTU Adventure Race - kort bane JD, Mads Ingvardsen, Rune Monrad Vandt herreklassen
Oktober: DTU Adventure Race - kort bane JD, Lars Lindstrøm, Dorthe Skovlyst Vandt mix, 2. plads samlet

Oktober: MTB-Marathon i Hillerød

JD Sluttede som nr. 105

2002    

Oktober: MTB-Marathon i Hillerød

JD Sluttede som nr. 78

November: DTU Adventure Race - kort bane

JD, Dorthe Skovlyst, Fredrik Sinhardt Vandt mix, 2. plads samlet

2001

   

2000    

Oktober: MTB-Marathon i Hillerød

JD Sluttede som nr. ?